Recap | Results

Licensed to University of Idaho        HY-TEK's Meet Manager 2/15/2013 08:07 PM
                        Idaho Collegiate II - 2/15/2013                        
                                 Moscow, Idaho                                 
                                    Results                                    
 
Women 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Sims, NyEma                  Concordia (O              7.51q  1 
  2 Keel, Dominique              Washington S              7.76q  3 
  3 Hurrel, Karlene              Idaho                     7.80q  2 
  4 Sims, Catherine              Concordia (O              7.95q  3 
  5 Leavitt, Whitney             Eastern Wash              7.98q  2 
  6 DeHart, Holly                Washington S              8.01q  3 
  7 McNeill, Kasey               Eastern Wash              8.10q  2 
  8 Blackwood, Mercedes          Idaho                     8.11q  1 
  9 Williams, Indigo             Washington S              8.18   3 
 10 Dinsmore, Maddye             Whitworth                 8.21   3 
 10 Cooper, Allee                Idaho                     8.21   1 
 12 Lombardo, Erica              Eastern Wash              8.23   2 
 13 Sharp, Ashley                Spokane CC                8.26   1 
 14 Barrong, Stephanie           Whitworth                 8.37   2 
 15 Palmquist, Rachel            Whitworth                 8.45   3 
 16 Casselberry, Kylie           Spokane CC                8.53   1 
 17 Campbell, Lindsay            Spokane CC                8.67   1 
 
Women 60 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Sims, NyEma                  Concordia (O              7.50  
  2 Hurrel, Karlene              Idaho                     7.76  
  3 Leavitt, Whitney             Eastern Wash              7.98  
  4 Sims, Catherine              Concordia (O              8.06  
  5 McNeill, Kasey               Eastern Wash              8.08  
  6 Blackwood, Mercedes          Idaho                     8.25  
 
Women 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Sims, NyEma                  Concordia (O             24.68   1 
  2 Leavitt, Whitney             Eastern Wash             25.35   1 
  3 Ekelem, Christiana           Washington S             25.40   1 
  4 Sims, Catherine              Concordia (O             25.50   2 
  5 Rowland, Cait                Idaho                    25.65   2 
  6 Downey, Kelly                Eastern Wash             25.97   4 
  7 Sullivan, Megan              Eastern Oreg             26.03   3 
  8 Williams, Indigo             Washington S             26.23   4 
  9 Booth, Kadie                 Eastern Oreg             26.41   3 
 10 Sanford, Martha              Eastern Wash             26.53   3 
 11 Lombardo, Erica              Eastern Wash             26.74   2 
 12 Dobbins, Christina           Whitworth                27.41   4 
 13 Barrong, Stephanie           Whitworth                27.53   5 
 14 Dinsmore, Maddye             Whitworth                27.64   6 
 15 Escobar, Allison             Eastern Oreg             27.74   5 
 16 Casselberry, Kylie           Spokane CC               27.98   6 
 17 Newman, Olivia               Whitworth                28.43   5 
 18 Campbell, Lindsay            Spokane CC               28.85   6 
 
Women 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Winfrey, Bree                Washington S             56.27   1 
  2 Smith, Mercedes              Washington S             57.12   1 
  3 Downey, Kelly                Eastern Wash             58.65   1 
  4 Booth, Kadie                 Eastern Oreg             59.81   2 
  5 Sullivan, Megan              Eastern Oreg           1:00.26   2 
  6 Olivo, Irene                 Eastern Oreg           1:00.56   2 
  7 Sims, Catherine              Concordia (O           1:01.24   1 
  8 Stewart, Carly               Eastern Wash           1:01.42   2 
  9 Tracy, Kelsey                Gonzaga                1:02.91   3 
 10 Escobar, Allison             Eastern Oreg           1:04.21   3 
 11 Kost, Emma                   Eastern Oreg           1:04.40   3 
 12 Lazelle, Kristen             Eastern Wash           1:05.80   2 
 
Women 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Velvere, Liga                Idaho                  2:07.83  
  2 Hall, Keli                   Idaho                  2:17.36  
  3 Baldovino, Talissa           Eastern Oreg           2:19.63  
  4 Jones, Maggie                Unattached             2:20.79  
  5 Mahoney, Katie               Eastern Wash           2:20.87  
  6 Williams, Kelly              Gonzaga                2:25.26  
  7 McCann, Jordan               Gonzaga                2:25.69  
  8 McKay, Katie                 Whitworth              2:26.44  
  9 Atherton, Savanna            Whitworth              2:30.05  
 10 Dempsey, Megan               Idaho                  2:30.36  
 11 Hope, Joanna                 Whitworth              2:30.61  
 12 Rodgers, Allison             Eastern Oreg           2:30.74  
 13 Holloway, Bre                Spokane CC             2:30.82  
 14 Anderson, Christina          Whitworth              2:32.98  
 15 Swanson, Brittney            Eastern Wash           2:33.80  
 16 Gladfelter, Jamie            Eastern Wash           2:34.40  
 17 Hollingsworth, Hailee        Eastern Oreg           2:36.12  
 18 Mills, Shelby                Gonzaga                2:36.15  
 19 Moore, Emily                 Whitworth              2:42.42  
 -- Whyte, Angela                Vandal Track Clu           DNF  
 
Women 1 Mile Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Jones, Maggie                Unattached             5:04.23  
  2 Tuthill, Lara                Gonzaga                5:07.58  
  3 Urcadez, Zoe                 Gonzaga                5:11.42  
  4 Beyer, Krista                Gonzaga                5:15.26  
  5 Dye, Stephanie               Eastern Wash           5:21.06  
  6 Davis, Shelly                Gonzaga                5:22.55  
  7 Mahoney, Katie               Eastern Wash           5:23.45  
  8 Church, Vanessa              Spokane CC             5:28.35  
  9 Casey, Regan                 Gonzaga                5:35.14  
 10 Hollingsworth, Hailee        Eastern Oreg           5:43.37  
 11 Veseth, Julia                Idaho                  5:44.10  
 
Women 3000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Steemers, Jodine             Eastern Oreg          10:14.59  
  2 MacCarthy, Leigh Anne        Eastern Oreg          10:35.75  
  3 Fjortoft, Annelie            Gonzaga               10:43.47  
  4 Fraher, Alison               Gonzaga               10:44.38  
  5 Klettke, Kelsey              Lewis-Clark           10:44.64  
  6 Anderson, Christina          Whitworth             10:48.39  
  7 Cherry, Taylor               Gonzaga               10:51.31  
  8 Johnson, Addi                Gonzaga               10:56.16  
  9 Moore, Stephanie             Gonzaga               11:04.71  
 10 Nordin, Haley                Gonzaga               11:05.29  
 11 Roiko, Kellyn                Whitworth             11:05.61  
 12 Hansen, Laura                Eastern Oreg          11:08.50  
 13 Nichols, Allie               Gonzaga               11:09.93  
 14 Northcott, Celeste           Whitworth             11:10.91  
 15 Wheeler, Jennifer            Gonzaga               11:14.31  
 16 Jaenicke, Monica             Eastern Wash          11:17.27  
 17 Delgado, Cristal             Eastern Oreg          11:19.45  
 18 Smith, Acacia                Eastern Wash          11:37.41  
 19 Schoenike, Kristen           Whitworth             11:39.27  
 20 MacPherson, Ailene           Idaho                 11:41.45  
 21 Wilson, Kailey               Eastern Oreg          11:42.91  
 22 Brewington, Lauren           Eastern Wash          11:58.04  
 23 Scott, Elizabeth             Whitworth             11:58.33  
 24 Johnson, Jessi               Eastern Wash          11:58.62  
 25 Macias, Kimberly             Eastern Wash          12:02.03  
 26 Olson, AnnieKate             Lewis-Clark           12:24.22  
 27 Sisson, Morgan               Spokane CC            12:45.54  
 28 Clark, Quincie               Spokane CC            12:57.16  
 
Women 60 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Logan, Shaquana              Washington S              8.77q  1 
  2 Clem, Morgan                 Unattached                8.95q  3 
  3 Rowland, Cait                Idaho                     9.23q  3 
  4 Dobbins, Christina           Whitworth                 9.28q  3 
  5 Smith, Andrea                Washington S              9.42q  1 
  6 Olivo, Irene                 Eastern Oreg              9.54q  2 
  7 Sharp, Ashley                Spokane CC                9.66q  2 
  8 Sime, Katie                  Eastern Wash              9.80q  2 
  9 Dorsey, Nicole               Idaho                     9.82   1 
 10 Kost, Emma                   Eastern Oreg              9.92   2 
 11 Lazelle, Kristen             Eastern Wash              9.97   3 
 12 Moore, Emily                 Whitworth                10.07   1 
 13 Fagen, Talitha               Eastern Oreg             10.19   2 
 14 Adams, Alexa                 Spokane CC               10.24   2 
 15 Eggert, Reba                 Idaho                    10.47   1 
 16 Rodgers, Allison             Eastern Oreg             10.50   3 
 17 Ewing, Sabrina               Spokane CC               11.89   3 
 
Women 60 Meter Hurdles
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Logan, Shaquana              Washington S              8.72  
  2 Clem, Morgan                 Unattached                8.90  
  3 Smith, Andrea                Washington S              9.11  
  4 Rowland, Cait                Idaho                     9.23  
  5 Dobbins, Christina           Whitworth                 9.25  
  6 Olivo, Irene                 Eastern Oreg              9.60  
  7 Sime, Katie                  Eastern Wash              9.90  
  8 Sharp, Ashley                Spokane CC                9.92  
 
Women 4x400 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Washington St.  'A'                                 3:50.08  
     1) Keel, Dominique                 2) Ekelem, Christiana             
     3) Smith, Mercedes                 4) Tollefson, Kris                
  2 Gonzaga  'A'                                        4:09.62  
     1) Bergmann, Erin                  2) Foley, Alexa                   
     3) McCann, Jordan                  4) Tracy, Kelsey                  
  3 Whitworth  'A'                                      4:22.97  
     1) Dinsmore, Maddye                2) McKay, Katie                   
     3) Atherton, Savanna               4) Hope, Joanna                   
  4 Spokane CC  'A'                                     4:30.46  
     1) Campbell, Lindsay               2) Casselberry, Kylie             
     3) Gladhart, Allison               4) Holloway, Bre                  
 
Women High Jump
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Dobbins, Christina           Whitworth                1.68m    5-06.00 
     1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 1.68 1.70 
      PPP  PPP    O    O    O    O   XO   XO  XXX 
  2 Peterson, Katelyn            Idaho                    1.60m    5-03.00 
     1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 
      PPP  PPP  PPP  PPP    O    O  XXX 
  3 Rodgers, Allison             Eastern Oreg             1.50m    4-11.00 
     1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 
      PPP    O    O   XO  XXX 
  3 Sharp, Ashley                Spokane CC               1.50m    4-11.00 
     1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 
      PPP    O   XO   XO  XXX 
  3 Dauz, Laura                  Eastern Oreg             1.50m    4-11.00 
     1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 
      PPP    O    O   XO  XXX 
  6 Ewing, Sabrina               Spokane CC               1.45m    4-09.00 
     1.35 1.40 1.45 1.50 
        O    O  XXO  XXX 
  6 Newman, Olivia               Whitworth                1.45m    4-09.00 
     1.35 1.40 1.45 1.50 
      PPP    O   XO  XXX 
  6 Hocketstaller, Johanna       Idaho                    1.45m    4-09.00 
     1.35 1.40 1.45 1.50 
      PPP    O    O  XXX 
  6 Weeks, Michelle              Eastern Wash             1.45m    4-09.00 
     1.35 1.40 1.45 1.50 
      PPP  PPP   XO  XXX 
  6 Chamberlain, Katrina         Eastern Wash             1.45m    4-09.00 
     1.35 1.40 1.45 1.50 
      PPP  PPP  XXO  XXX 
 11 Clow, Ellie                  Eastern Oreg             1.40m    4-07.00 
     1.35 1.40 1.45 
      PPP    O  XXX 
 11 Barker, Ashlee               Eastern Oreg             1.40m    4-07.00 
     1.35 1.40 1.45 
      PPP    O  XXX 
 -- Kimes, Jozie                 Eastern Wash                NH            
     1.35 1.40 1.45 1.50 
      PPP  PPP  PPP  XXX 
 -- Bellomy, Brooklyn            Eastern Wash                NH            
     1.35 1.40 1.45 
      PPP  PPP  XXX 
 -- Moore, Emily                 Whitworth                   NH            
     1.35 
      XXX 
 
Women Pole Vault
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Clark, Anandae               Eastern Wash             3.75m   12-03.50 
     3.00 3.15 3.30 3.45 3.60 3.75 3.90 
        P    P    P    O    O    O  XXX 
  2 Taylor, Robin                Eastern Wash             3.45m   11-03.75 
     3.00 3.15 3.30 3.45 3.60 
        P    P    P    O  XXX 
  2 Hall, Chloe                  Eastern Wash             3.45m   11-03.75 
     3.00 3.15 3.30 3.45 3.60 
        P    O    O    O  XXX 
  2 Kintz, Brita                 Eastern Wash             3.45m   11-03.75 
     3.00 3.15 3.30 3.45 3.60 
        O   XO   XO   XO  XXX 
  5 Fagen, Talitha               Eastern Oreg             3.30m   10-10.00 
     3.00 3.15 3.30 3.45 
        P    O   XO  XXX 
  5 Hauck, Jerrica               Idaho                    3.30m   10-10.00 
     3.00 3.15 3.30 3.45 
        P    P    O  XXX 
  5 Troyer, Amber                Eastern Wash             3.30m   10-10.00 
     3.00 3.15 3.30 3.45 
       XO    O   XO  XXX 
  8 Shellman, Kierstie           Whitworth                3.15m   10-04.00 
     3.00 3.15 3.30 
        O    O  XXX 
  9 Adams, Alexa                 Spokane CC               3.00m    9-10.00 
     3.00 3.15 
       XO  XXX 
 -- Monterola, Keisa             Eastern Wash                NH            
     3.00 3.15 3.30 3.45 3.60 3.75 3.90 
        P    P    P    P    P    P  XXX 
 -- Martens, Alexys              Idaho                       NH            
     3.00 
      XXX 
 
Women Long Jump
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Neal, Alyssa                 Eastern Wash             5.62m   18-05.25 
      5.43m  5.62m  5.48m  5.29m  5.46m  PASS
  2 Covington, Alyssa            Idaho                    5.52m   18-01.50 
      5.32m  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL  5.52m
  3 Okoro, Brianna               Eastern Wash             5.29m   17-04.25 
      5.05m  5.21m  5.25m  4.75m  5.29m  5.20m
  4 Rathgeber, Jen               Eastern Wash             5.20m   17-00.75 
      FOUL  4.95m  5.06m  4.95m  5.20m  4.97m
  5 McNeill, Kasey               Eastern Wash             5.07m   16-07.75 
      5.07m  4.80m  4.73m  4.84m  FOUL  4.95m
  6 Rodgers, Allison             Eastern Oreg             4.85m   15-11.00 
      4.85m  4.75m  4.62m  PASS  PASS  PASS
  7 Barker, Ashlee               Eastern Oreg             4.79m   15-08.75 
      4.44m  4.47m  4.76m  FOUL  FOUL  4.79m
  8 Barrong, Stephanie           Whitworth                4.74m   15-06.75 
      4.72m  4.47m  4.45m  4.49m  4.40m  4.74m
  9 Ewing, Sabrina               Spokane CC               4.71m   15-05.50 
      4.45m  4.26m  4.71m           
 10 Campbell, Lindsay            Spokane CC               4.65m   15-03.25 
      4.65m  FOUL  4.45m           
 11 Wilson, Jessie               Lewis-Clark              4.41m   14-05.75 
      4.20m  4.41m  4.04m           
 12 Palmquist, Rachel            Whitworth                4.31m   14-01.75 
      FOUL  FOUL  4.31m           
 13 Elsner, Emily                Eastern Oreg             4.21m   13-09.75 
      FOUL  4.21m  FOUL           
 14 Adams, Alexa                 Spokane CC               4.12m   13-06.25 
      FOUL  FOUL  4.12m           
 
Women Triple Jump
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Neal, Alyssa                 Eastern Wash            11.54m   37-10.50 
      11.34m  FOUL  11.40m  11.54m  PASS  PASS
  2 Palmquist, Rachel            Whitworth               10.70m   35-01.25 
      FOUL  FOUL  FOUL  10.70m  FOUL  10.50m
  3 Sharp, Ashley                Spokane CC              10.59m   34-09.00 
      FOUL  10.12m  FOUL  10.59m  10.43m  FOUL
  4 Elsner, Emily                Eastern Oreg             9.56m   31-04.50 
      9.15m  FOUL  9.39m  9.42m  9.49m  9.56m
 
Women Shot Put
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Chaney, Erica                Unattached              15.13m   49-07.75 
      14.28m  FOUL  FOUL  15.13m  FOUL  FOUL
  2 Hocketstaller, Johanna       Idaho                   14.53m   47-08.00 
      14.35m  FOUL  FOUL  FOUL  14.37m  14.53m
  3 Leonard, Kristine            Idaho                   13.90m   45-07.25 
      13.17m  13.90m  FOUL  13.60m  13.83m  FOUL
  4 Barnett, Mary                Washington S            13.69m   44-11.00 
      13.63m  FOUL  13.69m  FOUL  13.38m  13.60m
  5 Toeaina, Alyx                Washington              13.03m   42-09.00 
      12.52m  12.24m  FOUL  13.03m  FOUL  12.83m
  6 Meyers, Molly                Idaho                   12.35m   40-06.25 
      FOUL  11.98m  12.28m  12.35m  FOUL  FOUL
  7 Toledo, Carolina             Eastern Oreg            12.11m   39-08.75 
      11.32m  11.64m  11.84m  10.55m  12.01m  12.11m
  8 Coleman, Kaytlyn             Lewis-Clark             12.10m   39-08.50 
      11.98m  12.10m  11.70m  PASS  PASS  PASS
  9 Coleman, Beverly             Washington              11.81m   38-09.00 
      10.71m  11.81m  FOUL           
 10 Forcier, Kelsie              Eastern Wash            11.56m   37-11.25 
      11.12m  11.38m  11.56m           
 11 Chamberlain, Katrina         Eastern Wash            11.46m   37-07.25 
      11.46m  11.42m  11.31m           
 12 Abbott, Emily                Eastern Oreg            11.19m   36-08.50 
      11.17m  FOUL  11.19m           
 13 Willmann, Sondra             Whitworth               11.07m   36-04.00 
      11.07m  10.83m  10.79m           
 14 Data, Mary                   Whitworth               10.98m   36-00.25 
      10.98m  FOUL  FOUL           
 15 Eggert, Reba                 Idaho                   10.68m   35-00.50 
      FOUL  9.82m  10.68m           
 16 Daniels, Rebekah             Whitworth               10.58m   34-08.50 
      10.29m  10.58m  FOUL           
 17 Moore, Emily                 Whitworth                9.84m   32-03.50 
      9.84m  8.94m  9.66m           
 18 Rodgers, Allison             Eastern Oreg             8.80m   28-10.50 
      8.80m  8.54m  FOUL           
 19 Dobbins, Christina           Whitworth                7.45m   24-05.50 
      6.44m  6.52m  7.45m           
 -- Loop, Kayla                  Eastern Wash              FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL           
 -- Nelson, Mallory              Lewis-Clark               FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL           
 
Women Discus Throw
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Leonard, Kristine            Idaho                   47.72m     156-07 
      45.71m  45.17m  44.95m  FOUL  47.72m  FOUL
  2 Chaney, Erica                Unattached              46.53m     152-08 
      FOUL  44.94m  FOUL  FOUL  46.53m  45.10m
  3 Kenney, Ashley               Washington S            44.80m     147-00 
      FOUL  29.37m  41.93m  41.16m  40.98m  44.80m
  4 Sherrill, Hannah             Washington              42.66m     139-11 
      42.66m  40.82m  40.21m  38.13m  41.68m  41.58m
  5 Winder, Adara                Unattached              40.76m     133-09 
      35.52m  34.67m  37.68m  40.76m  34.85m  35.27m
  6 Toeaina, Alyx                Washington              38.36m     125-10 
      33.74m  37.26m  36.41m  33.90m  37.95m  38.36m
  7 Nelson, Mallory              Lewis-Clark             34.86m     114-04 
      33.16m  34.86m  33.36m  33.19m  FOUL  FOUL
  8 Swearingen, McKayla          Lewis-Clark             32.19m     105-07 
      27.83m  32.19m  FOUL  FOUL  22.01m  FOUL
 
Women Weight Throw
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Coleman, Kaytlyn             Lewis-Clark             18.08m   59-04.00 
      17.62m  17.17m  FOUL  17.37m  18.08m  FOUL
  2 Leonard, Kristine            Idaho                   17.57m   57-07.75 
      17.37m  17.57m  FOUL  17.14m  FOUL  FOUL
  3 Murillo, Emma                Eastern Wash            17.01m   55-09.75 
      16.23m  FOUL  16.54m  16.10m  17.01m  16.90m
  4 Midles, Olivia               Eastern Wash            16.26m   53-04.25 
      15.76m  FOUL  FOUL  15.83m  15.77m  16.26m
  5 Sosnowski, Jessica           Eastern Oreg            15.47m   50-09.25 
      15.47m  FOUL  15.23m  FOUL  FOUL  FOUL
  6 Meyers, Molly                Idaho                   14.89m   48-10.25 
      14.64m  14.78m  13.94m  FOUL  FOUL  14.89m
  7 Loop, Kayla                  Eastern Wash            14.86m   48-09.00 
      13.69m  14.28m  14.15m  14.58m  14.86m  14.11m
  8 Forcier, Kelsie              Eastern Wash            14.61m   47-11.25 
      14.44m  FOUL  FOUL  FOUL  14.61m  13.89m
  9 Toledo, Carolina             Eastern Oreg            14.25m   46-09.00 
      14.20m  13.69m  14.25m           
 10 Coleman, Beverly             Washington              14.11m   46-03.50 
      FOUL  14.11m  FOUL           
 11 Wilfong, Alaena              Idaho                   14.00m   45-11.25 
      FOUL  14.00m  13.90m           
 12 Rouse, Ellen                 Idaho                   13.67m   44-10.25 
      FOUL  13.67m  FOUL           
 13 Toeaina, Alyx                Washington              13.64m   44-09.00 
      13.64m  FOUL  13.19m           
 14 Nelson, Mallory              Lewis-Clark             12.81m   42-00.50 
      11.89m  12.81m  12.03m           
 15 Abbott, Emily                Eastern Oreg            12.38m   40-07.50 
      12.38m  FOUL  FOUL            
 16 Feinauer, Tayler             Idaho                    9.09m   29-10.00 
      9.09m  FOUL  FOUL           
 
Men 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Blanshan, Brett              Washington S              7.05q  1 
  2 Villines, Jesse              Idaho                     7.10q  1 
  3 Svazs, Ugis                  Idaho                     7.11q  3 
  4 Tolento, Eric                Concordia (O              7.12q  3 
  5 Landon, Matthew              Whitworth                 7.18q  1 
  6 Maack, Evan                  Spokane CC                7.19q  2 
  7 Wall, Brad                   Unattached                7.20q  2 
  8 Ohl, Micah                   Spokane CC                7.21q  3 
  9 Jackson, DeAndre             Concordia (O              7.25   1 
 10 Naadi, Obinna                Eastern Wash              7.26   2 
 11 McLean, Corey                Eastern Wash              7.34   3 
 12 Newland, Paul                Washington S              7.39   2 
 13 Hoff, Jonathan               Whitworth                 7.40   1 
 14 Mitzimberg, Darian           Spokane CC                7.44   3 
 14 Guinn, Tyler                 Whitworth                 7.44   2 
 16 Peeples, Bryon               Eastern Oreg              7.49   2 
 17 Johnson, Keelynn             Spokane CC                7.51   3 
 18 Monahan, Casey               Whitworth                 7.53   1 
 19 Tkach, Andrew                Whitworth                 7.54   2 
 20 England, Eric                Unattached                7.64   3 
 
Men 60 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Svazs, Ugis                  Idaho                     7.06  
  2 Villines, Jesse              Idaho                     7.07  
  3 Maack, Evan                  Spokane CC                7.12  
  4 Blanshan, Brett              Washington S              7.13  
  5 Landon, Matthew              Whitworth                 7.15  
  6 Tolento, Eric                Concordia (O              7.17  
  7 Ohl, Micah                   Spokane CC                7.18  
  8 Wall, Brad                   Unattached                7.29  
 
Men 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Blanshan, Brett              Washington S             21.85   1 
  2 Michael, Brad                Eastern Wash             21.91   1 
  3 Johnson, Rashaun             Washington S             22.30   1 
  4 Villines, Jesse              Idaho                    22.47   2 
  5 Newland, Paul                Washington S             22.89   3 
  6 Tolento, Eric                Concordia (O             22.90   2 
  7 Hardlund, Alex               Whitworth                22.96   4 
  8 Landon, Matthew              Whitworth                23.03   1 
  9 Watson, Tyler                Eastern Oreg             23.09   4 
  9 Jackson, DeAndre             Concordia (O             23.09   2 
 11 Naadi, Obinna                Eastern Wash             23.37   4 
 11 Guinn, Tyler                 Whitworth                23.37   3 
 11 McLean, Corey                Eastern Wash             23.37   3 
 14 Wilson, Grant                Eastern Oreg             23.48   5 
 15 Peeples, Bryon               Eastern Oreg             23.57   6 
 15 Johnson, Keelynn             Spokane CC               23.57   6 
 17 Hoff, Jonathan               Whitworth                23.63   6 
 18 Tkach, Andrew                Whitworth                23.86   3 
 19 England, Eric                Unattached               23.94   5 
 20 Vandenberg, Michael          Whitworth                23.97   5 
 
Men 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Washington, Andre            Concordia (O             49.49   1 
  2 Green, Kramer                Eastern Wash             49.95   2 
  3 Bland, Joshua                Concordia (O             50.14   2 
  4 Gerling, Blake               Idaho                    50.15   3 
  5 Middleton, Ian               Idaho                    50.40   2 
  6 Olsson, Nick                 Eastern Wash             50.46   2 
  7 Green, Collin                Eastern Wash             50.76   1 
  8 Hardlund, Alex               Whitworth                51.66   1 
  9 Van Tuinen, Nate             Spokane CC               51.77   4 
 10 Anthony, Nick                Eastern Wash             52.68   3 
 11 Peeples, Bryon               Eastern Oreg             52.75   4 
 12 Wilson, Grant                Eastern Oreg             53.46   3 
 13 Briggs, Colin                Unattached               53.85   3 
 14 Vandenberg, Michael          Whitworth                54.75   4 
 15 Wood, Trevor                 Spokane CC               54.88   4 
 
Men 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Tylor, Kyle                  Idaho                  1:53.12  
  2 Jaszkowiak, Tyler            Idaho                  1:56.19  
  3 Curnutt, Jordan              Eastern Wash           1:56.33  
  4 Rhodes, Demetrius            Concordia (O           1:56.53  
  5 Stark, Nathan                Idaho                  1:57.45  
  6 Acosta, Steven               Whitworth              1:57.96  
  7 Potratz-Lee, Steve           Vandal Track Clu       1:58.88  
  8 Goldizen, Ian                Gonzaga                1:59.32  
  9 Seely, Zach                  Eastern Oreg           1:59.47  
 10 Hamilton, Vince              Eastern Wash           2:00.39  
 11 Steele, Taylor               Whitworth              2:00.55  
 12 Wall, Brad                   Unattached             2:02.84  
 13 Booth, Hayden                Eastern Oreg           2:04.63  
 14 Edward, Calvin               Eastern Oreg           2:06.51  
 -- Potter, Kevin                Vandal Track Clu           DNF  
 -- Dalton, Josh                 Vandal Track Clu           DNF  
 
Men 1 Mile Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Jordan, Drew                 Washington S           4:04.64  
  2 Wakefield, Todd              Washington S           4:05.13  
  3 George, Lee                  Washington S           4:05.99  
  4 Britt, Barry                 Idaho                  4:07.33  
  5 Englund, Justin              Washington S           4:08.98  
  6 Benson, Doug                 Eastern Oreg           4:10.85  
  7 Colle, Stephane              Unattached             4:10.93  
  8 Abbott, Joe                  Unattached             4:12.52  
  9 Fischer, Ned                 Gonzaga                4:16.85  
 10 Thor, David                  Eastern Wash           4:17.06  
 11 Booth, Ryan                  Eastern Oreg           4:17.43  
 12 Shroy, Richard               Washington S           4:17.47  
 13 Roelle, Hans                 Eastern Oreg           4:17.60  
 14 Hamilton, Vince              Eastern Wash           4:17.99  
 15 Boersma, Nick                Unattached             4:19.13  
 16 Richie, Patrick              Gonzaga                4:19.85  
 17 Coxen, Kody                  Eastern Oreg           4:20.05  
 18 Shaffer, Forrest             Washington S           4:22.37  
 19 Steele, Taylor               Whitworth              4:24.22  
 20 Turpen, Cayle                Idaho                  4:32.06  
 21 Edward, Calvin               Eastern Oreg           4:33.97  
 22 Ryder, Andrew                Whitworth              4:34.78  
 23 Stark, Travis                Spokane CC             4:35.27  
 24 Olivas, Quin                 Eastern Wash           4:46.29  
 
Men 3000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 McCandless, Conor            Gonzaga                8:35.59  
  2 Branch, Kyle                 Gonzaga                8:36.89  
  3 Foote, Alex                  Gonzaga                8:39.51  
  4 Atkin, Sam                   Lewis-Clark            8:40.65  
  5 Kelly, Tate                  Gonzaga                8:46.76  
  6 Lunder, Danny                Gonzaga                8:49.50  
  7 Van Deynze, Braeden          Gonzaga                8:53.50  
  8 Foubert, Ben                 Concordia (O           8:56.22  
  9 Shriver, Kody                Eastern Oreg           9:02.91  
 10 Felnagle, Brent              Gonzaga                9:05.41  
 11 Bennett, Jon                 Spokane CC             9:05.73  
 12 Lance, Ben                   Gonzaga                9:07.20  
 13 Boyle, Chris                 Gonzaga                9:09.40  
 14 Stout, Ben                   Gonzaga                9:09.96  
 15 Adrian, Taylor               Concordia (O           9:11.02  
 16 Martinez, Alex               Eastern Oreg           9:14.93  
 17 Edwards, Matthew             Whitworth              9:17.75  
 18 Wimpenny, Jacob              Lewis-Clark            9:17.78  
 19 Issa, Daniel                 Spokane CC             9:21.17  
 20 Temple, Alec                 Gonzaga                9:21.42  
 21 Galvan, Anthony              Gonzaga                9:21.62  
 22 Titus, Gus                   Eastern Oreg           9:22.78  
 23 Gregorio, Jared              Gonzaga                9:22.93  
 24 Wise, Joshua                 Eastern Oreg           9:24.55  
 25 Hattrup, Kasey               Idaho                  9:24.59  
 26 Morgan, Michael              Gonzaga                9:26.35  
 27 Ford, Nick                   Gonzaga                9:28.48  
 28 Lewis, Judd                  Spokane CC             9:34.98  
 29 Ferris, Matthew              Whitworth              9:41.73  
 30 Young, Paul                  Spokane CC             9:51.61  
 31 Seward, Isaac                Eastern Wash          10:30.12  
 
Men 60 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Walden, Aric                 Washington S              8.27q  2 
  2 Hopkins, Ramsey              Washington S              8.39q  1 
  3 Seitz, Dylan                 Spokane CC                8.49q  1 
  4 Hoff, Jonathan               Whitworth                 8.56q  1 
  5 Monahan, Casey               Whitworth                 8.66q  2 
  6 Stearns, Nick                Eastern Wash              8.74q  2 
  7 Gerling, Blake               Idaho                     8.77q  1 
  8 Briggs, Colin                Unattached                8.78q  1 
  9 Waters, Maxwell              Concordia (O              8.84   1 
 10 Reeher, Jordan               Concordia (O              9.21   2 
 11 Wood, Trevor                 Spokane CC               10.06   1 
 
Men 60 Meter Hurdles
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Walden, Aric                 Washington S              8.25  
  2 Hopkins, Ramsey              Washington S              8.31  
  3 Seitz, Dylan                 Spokane CC                8.41  
  4 Gerling, Blake               Idaho                     8.66  
  5 Monahan, Casey               Whitworth                 8.67  
  6 Briggs, Colin                Unattached                8.69  
  7 Stearns, Nick                Eastern Wash              8.72  
  8 Hoff, Jonathan               Whitworth                 8.75  
 
Men 4x400 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Washington St.  'A'                                 3:18.88  
     1) Chambers, Terrance              2) McBride, Andre                 
     3) Howell, Byron                   4) Swanson, Matthew               
  2 Concordia (Ore.)  'A'                               3:19.49  
     1) Reeher, Jordan                  2) Rhodes, Demetrius              
     3) Bland, Joshua                   4) Washington, Andre              
  3 Whitworth  'A'                                      3:28.57  
     1) Hardlund, Alex                  2) Gosselin, Nick                 
     3) Acosta, Steven                  4) Landon, Matthew                
  4 Spokane CC  'A'                                     3:28.67  
     1) Allen, Ben                      2) Powell, Kyle                   
     3) Seitz, Dylan                    4) Stark, Travis                  
  5 Whitworth  'B'                                      3:43.92  
     1) Ryder, Andrew                   2) Steele, Taylor                 
     3) Vandenberg, Michael             4) Guinn, Tyler                   
 
Men High Jump
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Moore, Ethan                 Concordia (O             2.04m    6-08.25 
     1.76 1.81 1.86 1.91 1.96 2.01 2.04 2.07 
      PPP  PPP  PPP    O    O  XXO  XXO  XXX 
  2 Fishel, Cody                 Eastern Wash             1.96m    6-05.00 
     1.76 1.81 1.86 1.91 1.96 2.01 
      PPP  PPP  PPP    O    O  XXX 
  2 Lima, Frank                  Whitworth                1.96m    6-05.00 
     1.76 1.81 1.86 1.91 1.96 2.01 
      PPP  PPP    O    O    O  XXX 
  2 Simpson, Travis              Eastern Oreg             1.96m    6-05.00 
     1.76 1.81 1.86 1.91 1.96 2.01 
      PPP  PPP    O    O    O  XXX 
  5 Keller, Justin               Lewis-Clark              1.76m    5-09.25 
     1.76 1.81 
       XO  XXX 
  5 Fraser, Riley                Spokane CC               1.76m    5-09.25 
     1.76 1.81 
       XO  XXX 
 -- Bowen, Ryan                  Idaho                       NH            
     1.76 1.81 1.86 
      PPP  PPP  XXX 
 
Men Pole Vault
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Sullivan, Matt               Idaho                    5.20m   17-00.75 
     3.70 3.85 4.00 4.15 4.30 4.45 4.60 4.75 4.90 5.05 5.20 5.30 
        P    P    P    P    P    P    P    P    O    O    O  XXX 
  2 Green, Joseph                Whitworth                4.60m   15-01.00 
     3.70 3.85 4.00 4.15 4.30 4.45 4.60 4.75 
        P    P   XO    O    O   XO    O  XXX 
  2 Stearns, Nick                Eastern Wash             4.60m   15-01.00 
     3.70 3.85 4.00 4.15 4.30 4.45 4.60 4.75 
        P    P    P    P    P    O   XO  XXX 
  4 Jones, Craig                 Spokane CC               4.15m   13-07.25 
     3.70 3.85 4.00 4.15 4.30 
        P    P   XO    O  XXX 
  5 Brackett, Tyler              Lewis-Clark              4.00m   13-01.50 
     3.70 3.85 4.00 4.15 
        P    O   XO  XXX 
  6 Castaneda, Jose              Spokane CC               3.85m   12-07.50 
     3.70 3.85 4.00 
      XXO   XO  XXX 
 
Men Long Jump
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Van Tuinen, Nate             Spokane CC               6.59m   21-07.50 
      FOUL  FOUL  6.35m  6.30m  FOUL  6.59m
  2 Powell, Kyle                 Spokane CC               6.52m   21-04.75 
      6.27m  6.52m  FOUL  FOUL  6.49m  6.52m
  3 Galloway, Lane               Unattached               6.42m   21-00.75 
      FOUL  6.39m  6.26m  6.42m  6.03m  6.33m
  4 Hoff, Jonathan               Whitworth                6.30m   20-08.00 
      FOUL  FOUL  FOUL  6.30m  3.95m    
  5 Reeher, Jordan               Concordia (O             6.25m   20-06.25 
      6.10m  6.08m  5.60m  6.12m  6.25m  6.08m
  6 Keller, Justin               Lewis-Clark              5.45m   17-10.75 
      5.18m  5.36m  5.26m  5.20m  5.16m  5.45m
 
Men Triple Jump
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Jones, Rendel                Unattached              14.05m   46-01.25 
      13.32m  13.80m  14.00m  14.05m  13.83m  FOUL
  2 Powell, Kyle                 Spokane CC              13.55m   44-05.50 
      12.54m  13.55m  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL
  3 Winant, Shannon              Whitworth               13.29m   43-07.25 
      FOUL  13.29m  12.04m  FOUL  13.27m  FOUL
  4 Johnston, Kendall            Spokane CC              12.81m   42-00.50 
      12.73m  12.81m  12.58m  12.41m  12.65m  12.50m
  5 Wood, Trevor                 Spokane CC              12.76m   41-10.50 
      12.51m  12.75m  12.76m  12.60m  12.67m  12.66m
  6 Fraser, Riley                Spokane CC              12.22m   40-01.25 
      12.22m  11.96m  10.79m  11.71m  11.56m  FOUL
 -- Galloway, Lane               Unattached                FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL           
 
Men Shot Put
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Comito, Carter               Whitworth               16.63m   54-06.75 
      16.63m  16.39m  16.58m           
  2 Humphrey, Cody               Eastern Wash            15.72m   51-07.00 
      14.14m  15.72m  FOUL  FOUL  FOUL  15.15m
  3 Scheideman, Jack             Washington              15.48m   50-09.50 
      FOUL  15.04m  15.48m  15.23m  15.30m  FOUL
  3 Wardell, Matt                Unattached              15.48m   50-09.50 
      15.35m  FOUL  15.19m  FOUL  15.48m  15.33m
  5 Burt, Corey                  Whitworth               14.55m   47-09.00 
      FOUL  FOUL  14.35m  14.55m  14.48m  FOUL
  6 Charles, Joseph              Idaho                   14.07m   46-02.00 
      FOUL  14.07m  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL
  7 Cole, Dakota                 Unattached              13.93m   45-08.50 
      FOUL  13.41m  13.93m  13.66m  13.59m  13.65m
  8 Carpenter, Josh              Lewis-Clark             13.62m   44-08.25 
      12.54m  FOUL  13.62m  13.00m  FOUL  13.22m
  9 Mayfield, Scott              Whitworth               13.20m   43-03.75 
      13.01m  13.20m  12.17m           
 10 Yarbrough, Tanner            Eastern Oreg            13.08m   42-11.00 
      12.80m  12.93m  13.08m            
 11 Uhlorn, Reece                Lewis-Clark             13.07m   42-10.75 
      13.04m  FOUL  13.07m           
 12 Mahama, Adam                 Unattached              13.05m   42-09.75 
      12.05m  12.60m  13.05m            
 13 Homer, Zach                  Unattached              12.76m   41-10.50 
      12.76m  FOUL  12.64m           
 14 Shea, Keegan                 Whitworth               11.03m   36-02.25 
      FOUL  11.03m  FOUL            
 15 Bowen, Ryan                  Idaho                   10.56m   34-07.75 
      10.56m  10.42m  10.48m          
 
Men Discus Throw
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Comito, Carter               Whitworth               56.25m     184-06 
      53.35m  FOUL  FOUL  56.25m  55.68m  FOUL
  2 Mahama, Adam                 Unattached              43.80m     143-08 
      FOUL  43.80m  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL
  3 Carpenter, Josh              Lewis-Clark             43.37m     142-03 
      35.69m  FOUL  40.96m  FOUL  43.37m  42.39m
  4 Uhlorn, Reece                Lewis-Clark             38.13m     125-01 
      FOUL  FOUL  FOUL  38.13m  FOUL  FOUL
  5 Briggs, Colin                Unattached              34.74m     114-00 
      32.29m  32.54m  34.74m  FOUL  FOUL  FOUL
 -- Homer, Zach                  Unattached                FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL
 
Men Weight Throw
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Barrett, Trevor              Eastern Oreg            17.87m   58-07.50 
      17.87m  17.35m  15.52m  FOUL  16.65m  16.68m
  2 Arakawa, Jordan              Eastern Wash            17.47m   57-03.75 
      FOUL  17.47m  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL
  3 Cunningham, Donavon          Idaho                   17.29m   56-08.75 
      FOUL  FOUL  16.18m  16.65m  16.83m  17.29m
  4 Hendryx, Carson              Eastern Oreg            16.88m   55-04.75 
      16.55m  FOUL  FOUL  16.75m  16.88m  FOUL
  5 Pickett, Travis              Washington S            16.80m   55-01.50 
      16.27m  15.93m  16.68m  16.80m  16.57m  16.68m
  6 Murray, John                 Lewis-Clark             16.74m   54-11.25 
      FOUL  16.32m  15.61m  15.17m  15.99m  16.74m
  7 Baltazar, Chris              Washington S            16.65m   54-07.50 
      15.94m  15.83m  16.65m  16.27m  FOUL  15.75m
  8 Wickham, Brian               Eastern Oreg            15.96m   52-04.50 
      15.96m  15.08m  15.89m  FOUL  FOUL  FOUL
  9 Trumbauer, Zach              Idaho                   15.86m   52-00.50 
      15.77m  FOUL  15.86m           
 10 Mahama, Adam                 Unattached              15.82m   51-11.00 
      13.90m  15.56m  15.82m            
 11 Charles, Joseph              Idaho                   15.49m   50-10.00 
      FOUL  15.49m  FOUL           
 12 Van Fossen, Max              Eastern Oreg            15.06m   49-05.00 
      FOUL  13.96m  15.06m           
 13 Lemafa, Shaun                Eastern Wash            14.84m   48-08.25 
      FOUL  14.84m  14.64m           
 14 Bruck, Tyler                 Eastern Oreg            13.91m   45-07.75 
      13.91m  FOUL  13.68m            
 15 Yarbrough, Tanner            Eastern Oreg            12.18m   39-11.50 
      11.83m  12.18m  FOUL            
 
Heptathlon: #1 Men 60 Meter Dash Heptathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Delap, Peter                 Whitworth                 7.39     749
  2 Mathews, Luke                Whitworth                 7.46     726
  3 Rosenau, Ryan                Eastern Oreg              7.49     716
  4 Clark, Reuben                Spokane CC                7.52     706
  5 Murray, Nick                 Spokane CC                7.60     681
  6 Williams, Jon                Spokane CC                7.75     634
  7 Moulton, Taylor              Spokane CC                7.79     622
 
Heptathlon: #4 Men High Jump Heptathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Clark, Reuben                Spokane CC               1.93m    6-04.00    740
     1.54 1.60 1.63 1.66 1.69 1.72 1.75 1.78 1.81 1.84 1.87 1.90 1.93 1.96 
        P    P    P    P    P    P    O    O    P    O    O    O    O  XXX 
  2 Delap, Peter                 Whitworth                1.90m    6-02.75    714
     1.54 1.60 1.63 1.66 1.69 1.72 1.75 1.78 1.81 1.84 1.87 1.90 1.93 
        P    P    P    P    O    P    O    O  XXO    O  XXO   XO  XXX 
  3 Rosenau, Ryan                Eastern Oreg             1.87m    6-01.50    687
     1.54 1.60 1.63 1.66 1.69 1.72 1.75 1.78 1.81 1.84 1.87 1.90 
        P    P    P    P    O    O    O    O    O    O   XO  XXX 
  4 Murray, Nick                 Spokane CC               1.84m    6-00.50    661
     1.54 1.60 1.63 1.66 1.69 1.72 1.75 1.78 1.81 1.84 1.87 
        P    P    P    P    P    P    O    O    P   XO  XXX 
  5 Moulton, Taylor              Spokane CC               1.81m    5-11.25    636
     1.54 1.60 1.63 1.66 1.69 1.72 1.75 1.78 1.81 1.84 
        P    P    P    P    P    P   XO  XXO   XO  XXX 
  6 Mathews, Luke                Whitworth                1.75m    5-08.75    585
     1.54 1.60 1.63 1.66 1.69 1.72 1.75 1.78 
        P    P    P    O   XO   XO   XO  XXX 
  7 Williams, Jon                Spokane CC               1.66m    5-05.25    512
     1.54 1.60 1.63 1.66 1.69 
        O    O    O    O  XXX 
 
Heptathlon: #2 Men Long Jump Heptathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Rosenau, Ryan                Eastern Oreg             6.44m   21-01.50    684
      6.44m  6.24m  6.37m            
  2 Mathews, Luke                Whitworth                6.38m   20-11.25    670
      6.08m  6.38m  FOUL            
  3 Delap, Peter                 Whitworth                6.30m   20-08.00    652
      6.30m  6.18m  6.26m            
  4 Murray, Nick                 Spokane CC               6.01m   19-08.75    589
      FOUL  6.01m  FOUL            
  5 Williams, Jon                Spokane CC               5.97m   19-07.00    580
      5.97m  5.86m  5.91m            
  6 Moulton, Taylor              Spokane CC               5.95m   19-06.25    576
      5.95m  FOUL  5.33m            
  7 Clark, Reuben                Spokane CC               5.73m   18-09.75    529
      5.73m  5.71m  5.47m            
 
Heptathlon: #3 Men Shot Put Heptathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Clark, Reuben                Spokane CC              12.15m   39-10.50    616
      11.75m  FOUL  12.15m            
  2 Delap, Peter                 Whitworth               10.78m   35-04.50    533
      10.43m  10.41m  10.78m            
  3 Mathews, Luke                Whitworth               10.56m   34-07.75    519
      10.00m  10.56m  10.37m            
  4 Williams, Jon                Spokane CC              10.54m   34-07.00    518
      9.96m  10.44m  10.54m            
  5 Murray, Nick                 Spokane CC              10.10m   33-01.75    492
      10.10m  FOUL  9.89m            
  6 Rosenau, Ryan                Eastern Oreg             9.55m   31-04.00    459
      9.32m  9.55m  FOUL            
  7 Moulton, Taylor              Spokane CC               8.95m   29-04.50    423
      8.77m  8.95m  FOUL            
 
Men Heptathlon
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Delap, Peter                 Whitworth                 2648  
  2 Clark, Reuben                Spokane CC                2591  
  3 Rosenau, Ryan                Eastern Oreg              2546  
  4 Mathews, Luke                Whitworth                 2500  
  5 Murray, Nick                 Spokane CC                2423  
  6 Moulton, Taylor              Spokane CC                2257  
  7 Williams, Jon                Spokane CC                2244  
View: Mobile | Desktop